Bana hayallerini anlatacak insan istiyorum, anılarını değil...

Bana hayallerini anlatacak insan istiyorum, anılarını değil...

İnsanlar çeşit çeşit bir yapı da bulunmaktadır. İnsanların bir kısmı hayalleri ile insanların ufuklarını açmakta, bazıları ise anıları ile zehirlemektedir. Bana hayallerini anlatacak insan istiyorum. Diyen insanların sayısı oldukça artmış bulunmaktadır. Ünlü tasarımlar ve buluşlar hayaller ile ortaya çıkmaktadır. Bugün Edison hayatta olsa ve yaptıklarını sürekli bize anlatmasının bir faydasının bulunmaması gibi geçmiş zamanlar içerisinde yaşanan ve bitmiş olan konuların kimseye bir faydası bulunmamaktadır.

Hayallerini anlatan insanların topluma bir faydası bulunmamaktadır, anılarını değil. Bugün uçan bir araba hayali olan veya ışınlanmayı düşünen ve konuşan bir bilim adamının faydası toplum içerisinde bulunmaktadır. Geçmiş zaman içerisinde telefonu bulmuş ve hayatını bunu anlatmaya adayan kişinin bu saatten sonra bir faydası bulunmamaktadır.

Hayallerin Peşinden Koşmak

İnsanların hayallerinin peşinden koşması hem kendine hem insanlık açısından önemli bir durumdur. Hayallerin çok fazla ütopik olmaması gerekmektedir. Hayaller olabilecek şeylerin düşünülmesi durumlarında etkili olmaktadır. Bu durumun dışında geliştirilen hayallerin kimseye bir faydası bulunmamaktadır. Geçmişine çok fazla saklanan insanların gelecek adına yapacakları bir şey kalmamıştır. Hayatının geri kalanının önceki yaptıklarını anlatma ile geçirmekte olan kişiler kişisel bozukluklar içerisinde saplanmış kalmış kişilerdir.

Kendimizi ve içerisinde yaşamakta olduğumuz toplumu sürekli geliştirmek adına yaptığımız çalışmalar her saman bir hayal ile başlamaktadır. Hayatta başarıyı elde etmiş kişiler hep bir hayal ile işlerine başladıklarını söylemektedir. Bu kişilerin yapmış olduğu başarıyı getirmiş bulunmaktadır.