Öğrencilerden “Teşekkürler Galip Amca” Pankartı

Öğrencilerden “Teşekkürler Galip Amca” Pankartı

Amaç; Öğrencilere Çanakkale Ruhunu Yerinde Kazandırmak..

Ayvacık Kaymakamı Sayın Emre YEŞİLBAŞ ile beraber Samsun Metro Turizm’in organize ettiği, Ayvacık Atatürk Ortaokulu, Mustafa Çakır Ortaokulu, Eynel Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Mustafa Üstündağ Yatılı Bölge Okulu, Döngel Ortaokulu, Terice Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokullarından toplam 100 öğrencinin ve 4 öğretmenin bulunduğu 104 kişi, kurtuluş mücadelesinin verildiği, Türk destanının yazıldığı tarihi yarımada Çanakkale’ye doğru yola çıktı. Ayvacık Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen öğrencilerin özellikle ilçede TEOG sınavında ilk 100’e girenlerden seçildiği belirtildi. Çanakkale ruhunu yerinde kazandırmayı hedefleyen gezinin ulaşım sponsoru olan Metro Turizm’e ait 2 otobüsle yola çıkan öğrencilerin bir çoğunda, ilk kez şehir dışına çıkmanın ve Çanakkale’yi görecek olmanın verdiği mutluluk yüzlerinden okunuyordu.

Öğrencilerden; “Teşekkürler Galip Amca” Pankartı..

Yola çıkmadan önce topluca fotoğraf çekinen öğrenci ve öğretmenler, gezinin ulaşım sponsoru olan Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Galip ÖZTÜRK’e teşekkürlerini, üzerinde ” Teşekkürler Galip amca” yazılı pankartla gösterdiler. Çanakkale ruhunu yerinde kazandırmayı hedefleyen geziler ilerleyen haftalarda da Terme ilçesinden 100 öğrencinin katılımıyla devam edecek. Metro Holding Grup Şirketlerinden Samsun Gıda A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve 23. Dönem Ak Parti Samsun Milletvekili Fatih ÖZTÜRK; “Bilindiği üzere Metro Holding olarak bu tür sosyal sorumluluk projelerine şirketimizin destekleri her zaman devam ediyor ve bundan sonrada etmeye devam edecek. Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Galip ÖZTÜRK,ün bizden istediği Samsun ve Samsunlulara her türlü desteği vermemizdir. Metro markası bir Samsun kuruluşudur ve Samsunumuzun ayrılmaz bir parçasıdır. Biz de bu düşünceyle çalışıyor ve çabalıyoruz.” dedi.

Metro Turizm Samsun Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çakır; “Şirket olarak bilindiği gibi onlarca sosyal sorumluluk projesinin içersinde olduk. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Galip ÖZTÜRK’ün bizlerden beklediği her zaman halkımıza yardımcı olmamız ve sosyal sorumluluk bilincinde desteklerimizi göstermemizdi. 25. yılın mutluluğu ve bilinciyle her zaman sosyal sorumluluk projelerine olan desteklerimiz artarak devam edecektir.” şeklinde konuştu. Daha öncede onlarca sosyal sorumluluk projesinin içinde yer alan ve destekleri olan Metro Turizm, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle; Ayvacık, Asarcık ve Yakakent’te köy okullarında okuyan yaklaşık 230 öğrenciyi Samsun’da Kent Müzesi, Hayvanat Bahçesi ve Bandırma Vapuru’nu gezdirmiş. Gezinin sonrasında da hep beraber Lovelet AVM’de 3 boyutlu film izleyerek, Canik Bayrak Tepe’de gökyüzünde üzerinde ay yıldız bayrağımız desenli yüzlerce balonu gökyüzüne bırakmışlardı.