Lice Vakfından Galip Öztürk’e Plaket

Lice Vakfından Galip Öztürk’e Plaket

Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve karayoluyla yolcu taşımacılığı sektörünün lider ismi Galip Öztürk’ün Diyarbakır’ın ilçesi Lice’de yaptırılmasına öncülük ettiği ve TOFED Genel Sekreteri Mevlüt İlgin’in adının verildiği ilköğretim okulu tamamlanarak, Mart ayında Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilmişti. Lice Vakfı da 10 Haziran Pazartesi günü, ilçelerine yaptırılan okul ve eğitime verdiği destek nedeniyle, Galip Öztürk’e ve projenin hayata geçirilmesini sağlayan Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.’nin Genel Müdürü Mustafa Özata’ya plaket sundu.

Plaket törenine Lice Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı H. Zeki Kızılkaya, İcra Kurlu Başkanı Tarık Baykal, Genel Sekreter Nedim Genç ile okula adı verilen Vakfın Kurucular Kurulu Üyesi de olan, TOFED Genel Sekreteri Mevlut İlgin katıldı.

Galip Öztürk’ün bir Karadeniz insanı olarak Diyarbakır’ın Lice ilçesine okul yapılmasını sağlayarak eğitime verdiği desteğin çok anlamlı olduğunu söyleyen Vakfın İcra Kurulu Başkanı Tarık Baykal, “Ülkemizin daha ileriye gitmesi için eğitim yuvaları olan okulların tüm bölgelerde yoğun olarak eğitim vermesi gerekir. İlçemizde okula olan eksiklik net bir şekilde gözüküyordu. Galip Öztürk’ün başlattığı bu eğitim hareketi diğer iş adamlarımıza örnek oldu. Galip Öztürk’ün ilçemize okul yaptığını duyan ve ülkemizin diğer şehirlerinde bulunan iş adamlarımız destek vermeye başladılar.  Lice’mize eğitime destek için okul, kız ve erkek öğrenci yurdu ile yüksek okul yapma kararı alındı. Bu nedenle vakıf olarak bize öncülük ettiği ve verdiği eğitim desteği nedeniyle Galip Öztürk’e ardından bu desteği sürdüren diğer iş adamlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.